Opalanie Natryskowe

Opalanie natryskowe Fake Bake jest zabiegiem, polegającym na rozpyleniu mgiełki produktu na powierzchnię skóry. Opalanie natryskowe Fake Bake jest idealne dla każdego kto pragnie zdrowej oraz pięknie opalonej skóry w krótkim czasie. Zabieg jest idealna alternatywą dla osób posiadających wrażliwą skórę, której nie mogą wystawić na promieniowanie UV, a zarazem jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży. Czas aplikacji opalenizny to tylko 30 minut, a efekty są widoczne przez 10-12 dni.
Jedna z naszych doświadczonych ekspertek, po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, pomoże wybrać odpowiedni kolor do karnacji, jednocześnie uwzględniając oczekiwania Klientki.
W zależności od wybranego koloru możemy uzyskać delikatny lub wyrazisty oraz zimny lub ciepły odcień opalenizny.

Etapy zabiegu

 1. Indywidualna konsultacja ze stylistką i dobór odpowiedniego koloru opalenizny.
 2. Peeling skóry (Zabieg opcjonalny: Usługa z peelingiem zapewni odpowiednie przygotowanie ciała przed zabiegiem, przedłuży efekt, a skórę pozostawi odpowiednio nawilżoną i gładką).
 3. Aplikacji natryskowa płynu Fake Bake.

Czas trwania zabiegu ok. 30 min.

Zalecenia, przeciwskazania i przygotowanie

Przeciwwskazania do zabiegu:

 1. Zabiegi kosmetyczne złuszczające naskórek – zabiegi oczyszczające skórę twarzy lub zabiegi pielęgnacyjne należy wykonać na tydzień przed opalaniem.
 2. Zmiany skórne – kosmetyki na których jest wykonywany zabieg opalania natryskowego nie uczulają lecz w przypadku wszelkiego rodzaju zmian skórnych, naruszonej struktury naskórka lub przesuszonej skóry istnieje możliwość nierównomiernego zabarwienia skóry. W takim przypadku należy poinformować Stylistkę w dniu zabiegu lub skonsultować to jeszcze przed zabiegiem czy wykonanie zabiegu opalania natryskowego będzie wskazane.
 3. Przedłużone rzęsy powinny być założone minimum na 2 dni przed opalaniem natryskowym, wynika to z zaleceń związanych z przedłużaniem rzęs i procesem wiązania kleju.
 4. Depilacja laserowa, woskiem lub pastą cukrową jest zalecana na tydzień przed opalaniem. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby na skórze nie pojawiało się żadne podrażnienie w dniu zabiegu.
 5. Tatuaże lub makijaż permanentny należy wykonywać na 3-4 tygodnie przed opalaniem natryskowym. W dniu opalania natryskowego tatuaż musi być całkowicie wygojony ze względów bezpieczeństwa, zdrowia oraz faktu żeby nie uszkodzić tatuażu.

Przygotowanie

Ważne jest, aby przed zabiegiem opalania natryskowego przyjść odpowiednio przygotowanym, ponieważ współpraca Klientki ze Stylistką zapewni efekt pięknej i długotrwałej opalenizny.

 1. Dzień przed zabiegiem należy wykonać peeling całego ciała, ważnym jest, aby peeling nie zawierał żadnych tłustych składników.
 2. Na tydzień przed zabiegiem nie należy używać produktów samoopalających lub brązujących.
 3. Na zabieg należy przyjść bez makijażu. W domu przed opalaniem natryskowym należy wziąć prysznic, aby usunąć z ciała kosmetyki takie jak: balsamy, perfumy lub antyperspiranty.
 4. Fryzura w dniu zabiegu powinna być taka, aby włosy nie opadały na twarz oraz kark.
 5. W dniu zabiegu należy mieć na sobie luźne i ciemne ubrania. Obuwie w miarę możliwości również powinno być nie odciskające.

Bielizna w dniu zabiegu jest kwestią indywidualna każdej Klientki. Opalanie natryskowe może odbywać się nago, topless, w bieliźnie jednorazowej (zapewnianej przez nasz salon) lub we własnej bieliźnie lub stroju kąpielowym, wtedy należy zadbać aby bielizna była ciemna, ponieważ kolor wstępny może ją ubrudzić, ale bez obaw produkt schodzi w praniu.

Bezpośrednio po zabiegu

 1. Bezpośrednio po zabiegu należy zaczekać aż produkt się całkowicie wchłonie.
 2. Należy unikać kontaktu z wodą oraz zrezygnować z wysiłku fizycznego, który może powodować nadmierne pocenie się.
 3. Zaraz po zabiegu nie należy stosować żadnych innych kosmetyków.
 4. W dniu zabiegu opalania natryskowego nie należy planować żadnych innych zabiegów kosmetycznych.
 5. Kolor wstępny na skórze należy pozostawić przez co najmniej 4-8h, wyjątkiem jest produkt 60 minutes, który można zmyć już po godzinie od zabiegu.
 6. Po zabiegu zalecane jest unikać kontaktu z gorącymi napojami, parą wodną.
 7. Należy zachować szczególną ostrożność w trakcie mycia zębów.

Po rozwinięciu się opalenizny (4-8h po zabiegu)

 1. Należy zmyć kolor wstępny samą wodą. Następnego dnia można umyć się przy użyciu delikatnego mydła.
 2. Przez okres utrzymywania się opalenizny, należy nawilżać skórę. Ważnym jest, aby produkt nawilżający nie zawierał żadnych tłustych składników oraz lub kwasu glikolowego. Jeśli skóra jest bardzo sucha i nie zadbamy o jej odpowiednie nawilżenie, należy liczyć się z tym, że opalenizna zniknie całkowicie już po 5 dniach, a w najbardziej przesuszonych miejscach, utworzy mało atrakcyjne ciemniejsze plamy.
 3. Przez okres utrzymywania się opalenizny, należy unikać kontaktu z chlorowaną wodą, która może powodować szybsze blednięcie opalenizny.
 4. Kilka dni po zabiegu można wykonać delikatny peeling w celu wyrównania koloru opalenizny.

Masz pyania? Zadzwoń

505833012

001 234 56 78

Have any questions?
Call us now!